27.05.23 - 11.06.23 WŁOCHY
ZORGANIZOWANA WYPRAWA KAMPEROWA

16 DNIOWA - ZORGANIZOWANA WYPRAWA KAMPEROWA do Włoch

ZOBACZ WYDARZENIE NA fb »

 Organizator
Adam Soczewka i Wypożyczalnia kamperów CamperyASONE.pl

 TERMIN
od 27 Maj 2023r.
do 11 Czerwiec 2023r.

 CEL
Zakopane, Heviz - Jezioro Balaton, Wenecja, Jezioro Garda - Sirmione, Florencja, Rzym, Watykan, Montepulciano, Terme Catez, Bukowina Tatrzańska
( trasa około 4380km )

 UCZESTNICY WYPRAWY
- Klienci wypożyczalni CamperyASONE
- Klienci wypożyczalni współpracujących oraz innych
- Właściciele kamperów i przyczep
- Maksymalnie 14 załóg

 DLACZEGO WYPRAWY KAMPEROWE
- pasjonaci caravaningu od ponad 20 lat
- 24h opieka pilota jadącego z Wami na wyprawę
- doskonała znajomość kraju do którego jest wyprawa
- zaplanowana i ułożona trasa z najpiękniejszymi atrakcjami turystycznymi
- organizacja wycieczek fakultatywnych oraz rowerowych w czasie wyprawy
- organizator zimowych narciarskich zlotów kamperowych www.zlotykamperowe.pl
- wieloletni organizator zorganizowanych wypraw kamperami po Europie
- ubezpieczenie uczestników wyprawy do 500tyś jako impreza plenerowa
- własna flota kilkunastu kamperów na wynajem Dethleffs CamperyASONE
- specjalne Assistance dla wypożyczalni kamperów z autem zastępczym i hotelem
- ubezpieczenie OC i AC dla wypożyczalni kamperów + możliwość ubezpieczenia kaucji
- nowe i serwisowane na bieżąco kampery
- pomoc w bieżącej obsłudze kampera nie tylko wynajętego w CamperyASONE
- brak ukrytych kosztów, informacja co dokładnie zawiera podana cena i jakich kosztów możemy się spodziewać podczas całej wyprawy
- zarządzanie samodzielne kosztami wyprawy jak: wyżywienie, atrakcje, miejsce na camping, uczestnictwo w wycieczkach fakultatywnych itd...
- przewodnicy polskojęzyczni w wybranych miastach ( osobno płatni około od 30 do 50 euro od załogi za 1 miasto )

- możliwość przyłączenia się do wyprawy własnym kamperem lub wynajętym w innej wypożyczalni

 KOSZTY WYPRAWY Z WYNAJMEM KAMPERA DLA 4 OSÓB DELUXE
suma wszystkich kosztów za całą czteroosobową rodzinę przy wynajmie jednego kampera klasy DeLuxe z wypożyczalni CamperyASONE wraz z innymi kosztami od około 24400,00zł brutto za 16 dni wakacji.

◇ WYNAJEM KAMPERA

 • Półintegra Deluxe: 12500,00 złotych brutto
 • Integra PREMIUM: 15800,00 złotych brutto
 • Integra PRESTIGE: 17400,00 złotych brutto
 • Integra VIP: 19000,00 złotych brutto

◇ OPŁATA za CAMPINGI:
suma dla 4 osób za 14 noclegów na campingach dla 4 osób około 50 euro noc / 700 euro = 3220,00zł ( 1 Euro = 4,60zł )

Jeden nocleg będziemy na pół dziko bez opłaty ( Bukowina Tatrzańska )

◇ CENA PALIWA
suma na cały wyjazd 1 kamper przy średnim spalaniu 11l/100km = około 3900.00zł ( 1 litr paliwa = 8,00zł )

◇ CENA WINIET, AUTOSTRAD
suma na cały wyjazd 1 kamper = około 800.00zł

◇ KOSZTY WYŻYWIENIA:
suma dla 4 około 2000zł. Możemy wydać więcej lub mniej w zależności od Naszych preferencji kulinarnych i od tego czy sami będziemy przygotowywać posiłki w pełni wyposażonej kuchni w kamperze czy stołować się będziemy codziennie w restauracjach, barach, pizzeriach.

◇ ATRAKCJE, BILETY WSTĘPU, TERMY, WYCIECZKI, DODATKOWY TRANSPORT
suma dla 4 osób ok 2000zł
◇ CENA WŁASNY KAMPER, PRZYCZEPA
Istnieje możliwość przyłączenia się do Nas również własnym kamperem czy przyczepą campingową do wyprawy: koszt 2500,00zł za całą wyprawę. Inne koszty ponosi uczestnik wg opisu wyprawy.

Podane ceny są cenami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie ze względu na warunki ekonomiczne, zmiany cenników za świadczone usługi za co CamperyASONE nie ponoszą odpowiedzialności: Cena za wypożyczenie kampera w CamperyASONE oraz cena za przyłączenie się własnym kamperem jest stała i się nie zmieni.

 TRASA:
- Polska
- Słowacja
- Węgry
- Słowenia
- Włochy

 SZCZEGÓŁY
Trasa tak jest przygotowana, abyśmy nie musieli jednego dnia robić za kierownicą 1200km. Będziemy robić maksymalnie po około 550km dziennie w drodze do Włoch ( tranzyt ), a w samych Włoszech czekają Nas już zdecydowanie krótsze odcinki podróży z dwudniowymi postojami na campingach. Średnio będzie około 250km między poszczególnymi destynacjami.

Cała trasa też będzie na bieżąco korygowana ze względu na pogodę. Możliwe, że jedne atrakcje będą zdjęte z planu, a w to miejsce zostaną dołożone inne regiony Włoch do zwiedzenia.

Gdy ktoś będzie chciał zostać w jednym miejscu kilka dni, nie ma problemu zostaje i dojedzie do grupy kilka dni później lub może w dowolnym momencie odłączyć się od grupy.

Nic nie jest narzucone z góry tak jak na wycieczkach autokarowych. Możemy sami podejmować decyzje czy chcemy zwiedzać piękne miejsca czy odpoczywać na plaży, basenie i cieszyć się pięknym słońcem.

 PLAN

◇ 27.05.2023 Polska/Warszawa/Zakopane Od godz. 7.00 / 11.00: wydanie kamperów, szkolenie, pakowanie kamperów w bazie CamperyASONE przy ul. Zwoleńskiej 89. Godz.14:00 wspólny wyjazd w kierunku Zakopanego na Camping pod Krokwią. Godz. 20:00 wspólna kolacja w restauracji z kapelą góralską na żywo. Odpoczynek przed dalszą podróżą. Możliwość wydania kamperów wynajętych w CamperyASONE w gratisie dzień wcześniej w miarę ich dostępności.
( trasa około 410km )

◇ 28.05.2023 Polska/Węgry
Wyjazd około godziny 7:00 do Włoch przez Węgry: Po drodze czas na posiłek oraz odpoczynek. Naszym celem jest Camping Castrum ( blisko jeziora Balaton ) dojedziemy późnym popołudniem. Czeka na nas bardzo czysta i gorąca rzeka termalna przepływająca przez camping oraz trasa rowerowa do Jeziora Balaton przez piękny park z pałacem a nad samym Balatonem promenada wzdłuż wybrzeża. Wieczorem propozycja kolacji Węgierskiej w restauracji campingu.
( trasa około 650km 90% autostradami lub 540km jeżeli pojedziemy malowniczą drogą przez góry którą bardzo polecam )

◇ 29.05.2023 Węgry/Słowenia/Włochy
Wyjazd po śniadaniu w kierunku Campingu Union Lido odpoczynek na luksusowym campingu. Wieczorem wycieczka rowerowa zwiedzanie okolicy. Propozycja wspólnej biesiada przy grillu, proszę zabrać na grilla produkty które lubicie.
( trasa około 550km )

◇ 30.05.2023 Włochy/Wenecja
Czas wolny odpoczynek na campingu oraz na plażach. Ten dzień każdy spędza wg własnego planu. Polecam fantastyczny Aquapark na campingu i wycieczki rowerowe po okolicy.
( brak trasy )

◇ 31.05.2023 Włochy/Wenecja
Po śniadaniu zwiedzanie Wenecji. Najpierw jedziemy autobusem z kempingu do Punta Sabbioni, dalej promem do Wenecji. W porcie, będzie czekać na Nas polskojęzyczny przewodnik i opowie przez około trzy godziny o Wenecji i pokaże najpiękniejsze miejsca. Po czasie spędzonym z przewodnikiem, zwiedzanie pięknego miasta indywidualnie w mniejszych grupach. Wieczorem lub późnym popołudniem indywidualny powrót na camping i odpoczynek na campingu po pełnym atrakcji dniu.
( brak trasy )

◇ 01.06.2023 Włochy/Garda
wyjazd po śniadaniu na Camping San Francesco nad Jeziorem Garda. Odpoczynek z możliwością korzystania z basenów i kąpieli w czystym jeziorze.
( trasa około 200km )

◇ 02.06.2023 Włochy/Garda/Sirmione
Całodzienny odpoczynek na campingu. Około godz. 17.00 wycieczka rowerowa do urokliwego Sirmione, tak abyśmy mogli zobaczyć to piękne miasteczko w dzień i w nocy. Powrót na camping późno wieczorem. Warto tam zjeść pyszne lody oraz spędzić czas na romantycznej kolacji w jednej z dziesiątek lokalnych restauracji. To miasto na długo zostanie nam w pamięci.
( brak trasy )

◇ 03.06.2023 Włochy/Florencja
Rano po śniadaniu najpóźniej o 9:00 rano wyjazd na Camping Firenze, ulokowany praktycznie w samej Florencji. Wieczorem zwiedzanie tego pięknego miasta w grupie razem z polskojęzycznym przewodnikiem. Dalsze zwiedzanie indywidualnie mniejszymi grupkami. Z campingu praktycznie do samego centrum jedziemy wszyscy razem busem a wracamy mniejszymi grupkami już każdy na własną rękę ( polecam powrót taxi ). Warto zostać we Florencji do późnego wieczora i zrobić sobie indywidualny romantyczny spacer. Starówka robi wielkie wrażenie.
( trasa około 270km )

◇ 04.06.2023 Włochy/ Montepulciano/Rzym
Rano po porannej kawie i posiłku, wyjazd do pięknego Montepulciano a potem na Camping Fabulous, który jest pod Rzymem. Do malowniczo położonego miasteczka dojedziemy około południa i spędzimy tam około 5 godzin. Widoki i uliczki miasta pozostaną z nami na długo. Wszyscy, którzy tam byli kiedyś tam chcą wrócić. Zjemy pyszny obiad i będziemy mieli czas na odpoczynek. Zwiedzanie indywidualne. Późnym popołudniem dojedziemy na camping i będziemy mieli czas na zasłużony odpoczynek (trasa około 300km )

◇ 05.06.2022 Włochy/Rzym
Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie Rzymu. Dojedziemy tam komunikacją miejską autobusem oraz metrem. Jest to najlepszy środek do poruszania się po tym starożytnym mieście. Czeka na Nas polskojęzyczny przewodnik i oprowadzi nas po Rzymie i Colosseum. Przewodnik poświęci nam około 3 godzin. Najpierw zwiedzamy całą grupą, potem już indywidualnie w mniejszych grupach. Zwiedzenie Rzymu wieczorem jest obowiązkowy podczas pobytu w tym wiecznym mieście. Trzeba się przygotować na bardzo dużo chodzenia i zwiedzania. Powrót metrem i autobusem późnym wieczorem.
( brak trasy )

◇ 06.06.2023 Włochy/Rzym
Po śniadaniu jedziemy ponownie do Rzymu, tym razem wysiadamy na stacji blisko Watykanu. Przewodnik polskojęzyczny oprowadzi Nas po Watykanie i będzie z Nami około 3 godzin.  Pozostały plan dnia i komunikacja podobna jak dzień wcześniej.
( brak trasy )

◇ 07.06.2023 Włochy/Rzym/Cottolica
Najpóźniej około godziny 9tej wyjeżdżamy na camping nad morze Adriatyckie, Misano który znajduje się blizko typowo turystycznego miejsca Cottolica. Zobaczycie inne Włochy niż do tej pory. Będziemy tam około godziny 15stej. Wieczór spędzamy według swojego pomysłu lub na wycieczce rowerowej razem z pilotem po okolicy.
( trasa około 420km )

◇ 08.06.2023 Włochy/Cottolica
Dzień odpoczynku na plażach, basenach, spacerach. Ten dzień to czas tylko dla Was. Polecam piesza wycieczkę do Aquarium od Cattolica ( około 2 km ) jeżeli pójdziemy wszyscy będą bilety dla grupy.
( brak trasy )

◇ 09.06.2023 Włochy/Słowenia
Czeka Nas malownicza trasa na camping z basenami termalnymi CATEZ na Słowenii. Jeżeli chcemy skorzystać z pełnych atrakcji tego miejsca musimy wyjechać z Misano zaraz po śniadaniu.
( trasa około 550km )

◇ 10.06.2023 Słowenia/Polska
Po śniadaniu ruszamy w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej i noc spędzimy na półdziko pod samymi termami. Polecam tutaj odpoczynek, gdyż termy mamy czynne do 22giej i jest to idealne miejsce na zakończenia naszej wyprawy do Włoch i na odpoczynek po długiej drodze. Czeka  na nas odpoczynek na termach, wspólny obiad w restauracji, pożegnania uczestników wyprawy. Kolejny dzień, dla uczestników z własnymi kamperami jest już wg ich planu.
( trasa około 750km)

◇ 11.06.2023 Polska/Polska:
Rano ruszamy w kierunku bazy CamperyASONE gdzie późnym popołudniem zdamy kampery, pożegnamy się i wrócimy do domu. Pozostaną nam cudowne wspomnienia.

( trasa około 420km )

 REZERWACJE, INFORMACJE:
adam.soczewka@wyprawykamperowe.pl
tel.512907094
www.camperyasone.pl

 PŁATNOŚCI
◇ KAMPER z CAMPERYASONE: W celu rezerwacji kampera na wyprawę należy wpłacić 40% całej kwoty za wynajem kampera jako opłata rezerwacyjna. Do 14 dni przed wyjazdem należy dopłacić pozostałe 60% oraz kaucję. Opłaty za najem przyjmujemy tylko przelewem. Kaucja może być wpłacona gotówką lub przelewem.

◇ KAMPER WŁASNY: W celu rezerwacji miejsca na wyprawie należy wpłacić 1000zł jako opłata rezerwacyjna. Do 14 dni przed wyjazdem należy dopłacić pozostałe 1500zł.

 UWAGA
◇ Prosimy zabrać ważne dokumenty takie jak: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport. Wskazana karta EKUZ NFZ oraz wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Prosimy zrobić i mieć w wersji elektronicznej kopie dokumentów. Przy podróży ze zwierzętami, konieczny dodatkowy paszport i aktualne szczepienia oraz szelki, klatka do przewozu naszych pupilów.

◇ Wskazane mieć ze sobą kartę kredytową ( sprawdzić opłaty bankowe za korzystanie z karty za granicą ) oraz minimum 1500 euro gotówką.

◇ Prosimy włączyć przed wyjazdem z Polski roaming oraz wykupić dodatkowy pakiet internetu. Można zabrać ze sobą router i w danym kraju kupować lokalny internet.

◇ CamperyASONE ponoszą pełną odpowiedzialność za stan techniczny swoich kamperów w dniu wydania kamperów i oświadczają, że kampery nie posiadają żadnych wad mechanicznych oraz prawnych w dniu wydania. Kampery posiadają pełne ubezpieczenie AC, OC wymagane prawem.

◇ CamperyASONE nie są organizatorem wycieczki turystycznej w myśl ustawy o turystyce. Nie bierzemy odpowiedzialności za wszelkie zdarzenia jakie wystąpią w czasie wynajmu kampera ( np: drogowe, losowe ). Każdy uczestnik powinien się ubezpieczyć we własnym zakresie od NNW czy OC w życiu prywatnym. Obowiązuje pełna umowa oraz regulamin wynajmu kampera. Uczestnicy wyprawy wynajmują od CamperyASONE kampera i na własną odpowiedzialność dołączają się do wyprawy. Wszelkie koszty w czasie wynajmu kampera, pokrywa Wynajmujący takie jak paliwo, campingi, wyżywienie, restauracje atrakcje, opłaty autostradowe, parkingi, mandaty, leczenie itd. Jeżeli uczestnik rezygnuje z wyprawy w trakcie jej trwania nie są zwracane żadne środki finansowe.

◇ Miejsca postojowe na campingach są zarezerwowane w tz. strefach free zone lub ekonomicznych i podana dotyczy takiego miejsca. Klient może w ramach dostępności innych droższych miejsc skorzystać z nich, jednak miejsca takie nie są wcześniej rezerwowane przez CamperyASONE.

◇ Zwierzęta: są mile widziane na naszych wyprawach, ale mogą być utrudnienia przy zwiedzaniu

◇ Wyprawa odbywa się jeżeli będzie minimum 6 kamperów. Zrealizujemy wyprawę w mniejszej grupie, jednak nowa cena za udział w wyprawie musi być uzgodniona ze wszystkimi uczestnikami. Zapewniamy 100% zwrotu wpłaty przy odwołaniu wyprawy z przyczyn niezależnych od Organizatora. Jeżeli rezygnuje uczestnik wyprawy minimum 14 dni przed wyprawą, wtedy otrzymuje bon na wpłacone środki na inną wyprawę w tej samej kwocie jaką wpłacił. Informujemy miesiąc przez wyprawą o realizacji wyprawy, jej odwołaniu lub o nowej cenie za udział.

◇ Zasady zakupu winiet i innych rezerwacji dla klientów wyprawy kamperowej:

 1. Opłaty za winiety i inne rezerwacje są pobierane z zaliczki na „rezerwacje campingów, biletów i winiet”, którą Klient wpłaca oddzielnie od opłaty za udział w wyprawie.  
 2. Kwota tej zaliczki jest różna w zależności od ilości osób oraz od wyprawy. Może być to 1500zł albo 4000zł za np. Norwegię gdzie kupujemy bilety na prom w dwie strony.
 3. Przy rozliczeniu zaliczki doliczamy 5% prowizji – zgodnie z ustawą i przepisami podatkowymi od tego typu usług.
 4. Kupujemy dla klientów winiety jeden lub dwa dni wcześniej przed wyprawą aby uniknąć jakiekolwiek awarii technicznej przy zakupie winiet.
 5. Winiety kupowane są dłuższe niż czas wyprawy na wypadek gdyby jakiś kamper uległ awarii lub wypadkowi lub któraś z załóg zdecydowałaby się przedłużyć swój pobyt poza granicami ( bezpieczeństwo podróży )
 6. Winiety na Słowację i Węgry są kupowane u pewnego pośrednika ( BP Chyżne ) aby mieć pewność że opłaty zostaną prawidłowo naliczone oraz przekazane do właściwej Instytucji w danym kraju szczególnie jeśli chodzi o Węgry.
 7. Zawsze istnieje możliwość zakupu wszelkich usług i rezerwacji we własnym zakresie, jednak wiąże się to z tym, że nie będziecie wtedy mieli pewności bycia razem z grupą na campingu, otrzymania biletów na tą samą atrakcję czy prom.
 8. Nie wystawiamy FV, jeżeli nie ma informacji w przelewie z nr NIP. Zostaje wystawiany wtedy paragon bez nr NIP: Nie ma możliwości późniejszej korekty.
 9. Cała zaliczka rozliczana jest do 14 dni roboczych po powrocie z wyprawy.

◇ Zapraszam na relacje z poprzednich wypraw i zlotów:
www.wyprawykamperowe.pl
www.zlotykamperowe.pl
www.camperyasone.pl