27.05.23 - 11.06.23 WŁOCHY
ZORGANIZOWANA WYPRAWA KAMPEROWA

16 DNIOWA - ZORGANIZOWANA WYPRAWA KAMPEROWA do Włoch 27.05.23 - 11.06.23

ZOBACZ WYDARZENIE NA fb »

■ Organizator
Adam Soczewka i Wypożyczalnia kamperów CamperyASONE.pl

■ TERMIN
od 27 Maj 2023r.
do 11 Czerwiec 2023r.

■ CEL
Zakopane, Terme Catez, Wenecja, Jezioro Garda, Sirmione, Florencja, Rzym, Watykan, Montepulcianom Ravenna, Heviz, Jezioro Balaton, Szaflary Gorący Potok
( trasa około 4500km )

■ UCZESTNICY WYPRAWY
- Klienci wypożyczalni CamperyASONE
- Klienci wypożyczalni współpracujących
- Właściciele kamperów i przyczep
- Maksymalnie 14 załóg

■ DLACZEGO WYPRAWY KAMPEROWE
- pasjonaci caravaningu od ponad 20 lat
- 24h opieka pilota jadącego z Wami na wyprawę
- przewodnicy polskojęzyczni w wybranych miastach
- doskonała znajomość kraju do którego jest wyprawa
- zaplanowana i ułożona trasa z najpiękniejszymi atrakcjami turystycznymi
- organizacja wycieczek fakultatywnych oraz rowerowych w czasie wyprawy
- organizator zimowych narciarskich zlotów kamperowych www.zlotykamperowe.pl
- wieloletni organizator zorganizowanych wypraw kamperowych po Europie
- ubezpieczenie uczestników wyprawy do 500tyś jako impreza plenerowa
- własna flota kilkunastu kamperów na wynajem Dethleffs CamperyASONE
- specjalne Assistance dla wypożyczalni kamperów z autem zastępczym i hotelem
- ubezpieczenie OC i AC dla wypożyczalni kamperów + możliwośc ubezpieczenia kaucji
- nowe i serwisowane na bieżąco kampery
- pomoc w bieżącej obsłudze kampera
- brak ukrytych kosztów, informacja co dokładnie zawiera podana cena i jakich kosztów możemy się spodziewać podczas całej wyprawy
- zarządzanie samodzielne kosztami wyprawy jak: wyżywienie, atrakcje, miejsce na camping, uczestnictwo w wycieczkach fakultatywnych itd...

■ KOSZTY WYPRAWY Z WYNAJMEM KAMPERA DLA 4 OSÓB DELUXE
suma wszystkich kosztów za całą czteroosobową rodzinę przy wynajmie jednego kampera klasy DeLuxe wraz z innymi kosztami od około 25500,00zł brutto za 16 dni wakacji.

◇ WYNAJEM KAMPERA klasy DELUXE
suma 11300,00zł

◇ OPŁATA za CAMPINGI:
suma dla 4 osób za 15 noclegów na campingach dla 4 osób około 50 euro noc / 750 euro = 3750.00zł

◇ CENA PALIWA
suma na cały wyjazd 1 kamper przy średnim spalaniu 11l/100km = około 4500.00zł

◇ CENA WINIET, AUTOSTRAD
suma na cały wyjazd 1 kamper = około 1000.00zł

◇ KOSZTY WYŻYWIENIA:
suma dla 4 około 2000zł. Możemy wydać więcej lub mniej w zależności od Naszych preferencji kulinarnych i od tego czy sami będziemy przygotowywać posiłki w pełni wyposażonej kuchni w kamperze czy stołować się będziemy codziennie w restauracjach, barach, pizzeriach.

◇ ATRAKCJE, BILETY WSTĘPU, TERMY, WYCIECZKI, DODATKOWY TRANSPORT, PRZEWODNICY POLSKOJĘZYCZNI
suma dla 4 osób ok 2500zł
Podane ceny są cenami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie ze względu na warunki ekonomiczne za co CamperyASONE nie ponoszą odpowiedzialności:

◇ CENA WŁASNY KAMPER, PRZYCZEPA
Istnieje możliwość przyłączenia się do Nas również własnym kamperem czy przyczepą campingową do wyprawy: koszt 2500,00zł za całą wyprawę. Inne koszty ponosi uczestnik wg opisu wyprawy.

■ TRASA:
- Polska
- Słowacja
- Węgry
- Słowenia
- Włochy

■ SZCZEGÓŁY
Trasa tak jest przygotowana, abyśmy nie musieli jednego dnia robić za kierownicą 1200km. Będziemy robić maksymalnie po około 750km dziennie w drodze do Włoch ( tranzyt ), a w samych Włoszech czekają Nas juz zdecydowanie krótsze odcinki podróży z dwudniowymi postojami na campingach.

Cała trasa też będzie na bieżąco korygowana ze względu na pogodę. Możliwe, że jedne atrakcje będą zdjęte z planu, a w to miejsce zostaną dołożone inne regiony Włoch do zwiedzenia.
Gdy ktoś będzie chciał zostać w jednym miejscu kilka dni, nie ma problemu zostaje i dojedzie do grupy kilka dni później lub może w dowolnym momencie odłączyć się od grupy.
Nic nie jest narzucone z góry tak jak na wycieczkach autokarowych. Możemy sami podejmować decyzje czy chcemy zwiedzać piękne miejsca czy odpoczywać na plaży, basenie i cieszyć się pięknym słońcem.

■ PLAN

◇ 27.05.2023 Polska/Warszawa/Zakopane Od godz. 7.00 / 11.00: wydanie kamperów, szkolenie, pakowanie kamperów w bazie CamperyASONE przy ul. Zwoleńskiej 89. Godz.14:00 wspólny wyjazd w kierunku Zakopanego na Camping pod Krokwią. Godz. 20:00 wspólna kolacja w restauracji z kapelą góralską na żywo. Odpoczynek przed dalszą podróżą. Możliwość wydania kamperów w gratisie dzień wcześniej w miarę ich dostępności.
( trasa około 400km )

◇ 28.05.2023 Polska/Słowenia
Wyjazd około godziny 7:00 do Chorwacji przez Węgry: Po drodze czas na posiłek oraz opoczynek. Dojazd około 17:30 na Termy Catez. Na campingu odpoczynek na termach, saunach oraz możliwa kolacja w hotelowej restauracji lub wspólny grill.
( trasa około 750km )

◇ 29.05.2023 Słowenia/Włochy
Wyjazd po śniadaniu w kierunku Campingu Union Lido odpoczynek na luksusowym campingu. Wieczorem wycieczka rowerowa zwiedzanie okolicy. Możliwa wspólna biesiada przy grillu.
( trasa około 340km )

◇ 30.05.2023 Włochy/Wenecja
Czas wolny odpoczynek na campingu oraz na plażach. Zwiedzanie okolicy rowerami razem z pilotem po godzinie 16:00
( brak trasy )

◇ 31.05.2023 Włochy/Wenecja
Po śniadaniu zwiedzanie Wenecji. Bedzie czekać na Nas polskojęzyczny przewodnik i opowie o Wenecji. Dalsze zwiedzanie w mniejszych grupach. Jedziemy autobusem z kempingu do Punta Sabbioni, dalej promem do Wenecji. Wieczorem powrót na camping odpoczynek na campingu.
( brak trasy )

◇ 01.06.2023 Włochy/Garda
wyjazd po śniadaniu na Camping San Francesco nad Jeziorem Garda. Odpoczynek z możliwością korzystania z basenów i kąpieli w czystym jeziorze.
( trasa około 210km )

◇ 02.06.2023 Włochy/Garda/Sirmione
Całodzienny odpoczynek na campingu. Około godz. 17.00 wycieczka rowerowa do urokliwego Sirmione, tak abyśmy mogli zobaczyć to piękne miasteczko w dzień i w nocy. Powrót na camping późno wieczorem.
( brak trasy )

◇ 03.06.2023 Włochy/Florencja
Rano po śniadaniu wyjazd na Camping Firenze, ulokowany praktycznie w samej Florencji. Wieczorem zwiedzanie tego pięknego miasta w grupie razem z polskojęzycznym przewodnikiem a potem indywidualnie mniejszymi grupkami. Jedziemy busem do centrum całą drużyną a wracamy mniejszymi grupkami już każdy na własną rękę ( polecam powrót taxi )
( trasa około 280km )

◇ 04.06.2023 Włochy/Rzym
Rano wyjazd na Camping Fabulous, który jest pod Rzymem. Odpoczynek na basenach campingu lub na pobliskiej plaży na którą najwygodniejszy jest dojazd komunikacją miejską, taxi, rowerami. w okolicy jest też piękny park.
(trasa około 280km )

◇ 05.06.2022 Włochy/Rzym
Po śniadaniu zwiedzanie Rzymu. Dojedziemy tam komunikacją miejską autobusem oraz metrem. Jest to najlepszy środek do podruszania się po tym starożytnym mieście. Czeka na Nas polskojęzyczny przewodnik i oprowadzi nas po Rzymie i Coloseum. Najpierw jesteśmy całą grupą, potem zwiedzamy w mniejszych grupach indywidualnie. Powrót metrem i autobusem późnym wieczorem. Zwiedzenie Rzymu wieczorem jest obowiązkowy podczas pobytu w tym wiecznym mieście.
( brak trasy )

◇ 06.06.2023 Włochy/Rzym
Po śniadaniu wiedzanie Watykanu oraz Rzymu. Przewodnik polskojęzyczny oprowadzi Nas po Watykanie. Plan dnia i komunikacja podobna jak dzień wcześniej.
( brak trasy )

◇ 07.06.2023 Włochy/Ravenna
Rano wyjazd w kierunku miasta Montepulciano. Zwiedzanie miasteczka a wieczorem odpoczynek na campingu i zwiedzanie miasteczka Ravenna.
( trasa 380km )

◇ 10.06.2023 Słowenia/Polska
Po śniadaniu ruszamy w kierunku Campingu Gorący Potok w Szaflarach.
Odpoczynek na termach, wspólna kolacja w restauracji, pożegnania uczestników wyprawy.
( trasa około 750km)

◇ 11.06.2023 Polska/Polska:
Rano ruszamy do domów. Późnym popołudniem zdanie kamperów, pożegnania.
( trasa około 400km )

■ REZERWACJE, INFORMACJE:
campery@asone.pl
tel.512907094
www.camperyasone.pl

■ PŁATNOŚCI
◇ KAMPER z CAMPERYASONE: W celu rezerwacji kampera na wyprawę należy wpłacić 40% całej kwoty za wynajem kampera jako opłata rezerwacyjna. Do 14 dni przed wyjazdem należy dopłacić pozostałe 60% oraz kaucję. Opłaty za najem przyjmujemy tylko przelewem. Kaucja może być wpłacona gotówką lub przelewem.
◇ KAMPER WŁASNY: W celu rezerwacji miejsca na wyprawie należy wpłacić 1000zł jako opłata rezerwacyjna. Do 14 dni przed wyjazdem należy dopłacić pozostałe 1500zł.

■ UWAGA
◇ Prosimy zabrać ważne dokumenty takie jak: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport. Wskazana karta EKUZ NFZ oraz wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Prosimy zrobić i mieć w wersji elektronicznej kopie dokumentów. Przy podróży ze zwierzętami, konieczny dodatkowy paszport i aktualne szczepienia oraz szelki, klatka do przewozu naszych pupilów.

◇ Wskazane mieć ze sobą kartę kredytową ( sprawdzić opłaty bankowe za korzystanie z karty za granicą ) oraz minimum 1500 euro gotówką.

◇ Prosimy włączyć przed wyjazdem z Polski roaming oraz wykupić dodatkowy pakiet internetu. Można zabrać ze sobą router i w danym kraju kupować lokalny internet.

◇ CamperyASONE ponoszą pełną odpowiedzialność za stan techniczny kamperów w dniu wydania kamperów i oświadczają, że kampery nie posiadają żadnych wad mechanicznych oraz prawnych w dniu wydania. Kampery posiadają pełne ubezpieczenie AC, OC wymagane prawem.

◇ CamperyASONE nie są organizatorem wycieczki turystycznej w myśl ustawy o turystyce. Nie bierzemy odpowiedzialności za wszelkie zdarzenia jakie wystąpią w czasie wynajmu kampera ( np: drogowe, losowe ). Każdy uczestnik powinien się ubezpieczyć we własnym zakresie od NNW czy OC w życiu prywatnym. Obowiązuje pełna umowa oraz regulamin wynajmu kampera. Uczestnicy wyprawy wynajmują od CamperyASONE kampera i na własną odpowiedzialność dołączają się do wyprawy. Wszelkie koszty w czasie wynajmu kampera, pokrywa Wynajmujący takie jak paliwo, campingi, wyżywienie, restauracje atrakcje, opłaty autostradowe, parkingi, mandaty, leczenie itd. Jeżeli uczestnik rezygnuje z wyprawy w trakcie jej trwania nie są zwracane żadne środki finansowe.

◇ Miejsca postojowe na campingach są zarezerwowane w tz strefach free zone lub ekonomicznych i podana dotyczy takiego miejsca. Klient może w ramach dostępności innych droższych miejsc skorzystać z nich, jednak miejsca takie nie są wcześniej rezerwowane przez CamperyASONE.

◇ Zapraszam na relacje z poprzednich wypraw i zlotów:
www.wyprawykamperowe.pl
www.zlotykamperowe.pl
www.camperyasone.pl

Nasze kampery do wynajęcia:

Kampery do wynajęcia Warszawa