25.11 - 09.12.2023 LAPONIA

ZORGANIZOWANA WYPRAWA KAMPEROWA LAPONIA 25.11 - 09.12.2023

Przedstawiam zorganizowaną wyprawę kamperową do LAPONII do Wioski Św. Mikołaja. Będzie to wyprawa tylko na 8 kamperów. Są tylko dwa miejsca dla uczestników z własnym kamperem, a sześć miejsc to kampery z Campery ASONE - Wypożyczalnia Kamperów Dethleffs. 

Jest to bardzo WYMAGAJĄCA WYPRAWA. Przejedziemy około 4500km. Czeka Nas 15 dni przygody i dzikiej przyrody. 

Kampery odbieramy już dzień wcześniej tak aby wczesnym rankiem 25go listopada wyjechać w kierunku Litwy. Wracamy 9go grudnia późnym popołudniem i zdajemy kampery dzień później. 

Trzeba się przygotować na bardzo trudne zimowe warunki podróży i na bardzo niskie temepratury ( może być nawet minus 25C, średnio tam są temperatury do minus 10C), dużo śniegu oraz do 5 godzin dnia dziennie. Ciepla zimowa odzież i buty to podstawa. Łańcuchy na kołach będą często używane. 

Na miejscu w miejscowości Rovaniemi gdzie jest wioska Św. Mikołaja, będziemy jeździć skuterami śnieżnymi jak i saniami ciąganymi przez renifery. Po drodze czekają na Nas najpiekniejsze miejsca krajów tranzytowych oraz odpoczynek w saunach i aquaparkach. Nasze miejsca postoju to camperparki z dostępem do mediów czy całoroczne campingi. Łatwo nie będzie i to nie jest wyprawa łatwa,.prosta i przyjemna. Wisienką na torcie może być zorza polarna na którą będziemy polować. Inne szczegóły będą podane do końca roku.

Już teraz mogę powiedzieć że koszt wynajęcia kampera połintegra Dethleffs Trend w wersji zimowej z pełnym wyposażeniem zimowym wraz z kosztem przyłączenia się do wyprawy zaczyna się od 9.5tyś zł za cały okres wyprawy. Integry odpowiednio droższe. Koszt przyłączenia się do wyprawy własnym kamperem to 2.5tyś zł. 

Zapisy już ruszyły: 

rezerwacje campery@asone.pl
Informacje: tel 512907094