25.11 - 09.12.2023 LAPONIA

15 DNIOWA - ZORGANIZOWANA WYPRAWA KAMPEROWA LAPONIA 2023

■ Organizator
Witam, nazywam się Adam Soczewka i pojadę z Wami do do LAPONII do Wioski Św. Mikołaja oraz na Lodowe Safari za koło podbiegunowe.

Całą trasę doskonale znam i wszystko sprawdziłem i ułożyłem osobiście tak abyśmy mieli jak najwięcej cudownych wspomnień.

■ BARDZO WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE WYPRAWY:

Trzeba się przygotować na bardzo trudne zimowe warunki podróży i na bardzo niskie temperatury ( może być nawet minus 25C, średnio są temperatury do minus 10C), dużo śniegu oraz do 5 godzin światła dziennego.

Ciepła zimowa odzież i buty śniegowce to podstawa. Prawdziwe opony zimowe, łańcuchy na koła i inne wyposażenie zimowe to obowiązkowe elementy naszych kamperów podczas tej wyprawy.

Każdy uczestnik dostanie od Nas informację jak powinien być przygotowany jego kamper oraz cała załoga na takie warunki i co musi mieć ze sobą i jak się spakować. ( kampery z CamperyASONE będą przygotowane do tej wyprawy )

Może się tak zdarzyć ( choć od dawna tak nie było ), że będziemy śnieg mieli dopiero za kołem podbiegunowym. Normanie pod koniec Listopada nawet południowa Finlandia pokryta jest śniegiem.

Wyprawa będzie fascynująca i zapamiętacie ją na całe życie. Wisienką na torcie wyprwy może być zorza polarna na którą będziemy polować ( mamy 70% szansy że ją złapiemy )

■ TERMIN
od 25 Listopada 2023r.
do 09 Grudnia 2023r.

■ CEL

- Wioska Świętego Mikołaja
- Lodowe Safari za kołem podbiegunowym.
- Zorza Polarna
- Narodowe Parki Finlandii
- Stolice krajów tranzytowych

■ UCZESTNICY WYPRAWY

- Klienci wypożyczalni CamperyASONE
- Klienci wypożyczalni współpracujących oraz innych
- Właściciele kamperów i przyczep campingowych ( tylko zimowe wersje )
- Maksymalnie 14 załóg

■ DLACZEGO WYPRAWY KAMPEROWE i CamperyASONE?

- pasjonaci caravaningu od ponad 20 lat
- 24h opieka pilota jadącego z Wami na wyprawę
- doskonała znajomość kraju do którego jest wyprawa
- zaplanowana i ułożona trasa z najpiękniejszymi atrakcjami turystycznymi
- organizacja wycieczek fakultatywnych oraz pieszych
- organizator zimowych narciarskich zlotów kamperowych www. zlotykamperowe.pl
- wieloletni organizator zorganizowanych wypraw kamperami po Europie
- ubezpieczenie uczestników wyprawy do 500tyś jako impreza plenerowa
- własna flota kilkunastu kamperów na wynajem Dethleffs CamperyASONE
- specjalne Assistance dla wypożyczalni kamperów z autem zastępczym i hotelem
- ubezpieczenie OC i AC dla wypożyczalni kamperów + możliwość ubezpieczenia kaucji
- nowe ( do 4 lat ) i serwisowane na bieżąco kampery
- pomoc w bieżącej obsłudze kamperów
- brak ukrytych kosztów, informacja co dokładnie zawiera podana cena i jakich kosztów możemy się spodziewać podczas całej wyprawy
- zarządzanie samodzielne kosztami wyprawy jak: wyżywienie, atrakcje, miejsce na camping, uczestnictwo w wycieczkach fakultatywnych itd...
- przewodnicy polskojęzyczni w wybranych miastach ( osobno płatni około od 30 do 50 euro od załogi za 1 miasto )

■ KOSZTY WYPRAWY Z WYNAJMEM KAMPERA DLA 4 OSÓB DELUXE
suma wszystkich kosztów za całą załogę np. czteroosobową rodzinę przy wynajmie jednego kampera klasy DeLuxe wraz z innymi kosztami od około 27.700,00zł brutto za 15 dni wyprawy.

Uczestnicy z własnymi kamperami, to koszt około: 17000,00zł już z opłatą za przyłączenie się do wyprawy

◇ WYNAJEM KAMPERA z kosztami przyłączenia się do wyprawy z wyposażeniem zimowym i 4 butlami gazowymi

 • Półintegra Deluxe: 11900,00 złotych brutto
 • Integra PREMIUM: 13900,00 złotych brutto
 • Integra PRESTIGE: 15900,00 złotych brutto
 • Integra VIP: 17900,00 złotych brutto

◇ OPŁATA za CAMPINGI:
suma dla 4 osób za 13 noclegów na campingach dla 4 osób około 50/60 euro noc / 650 euro = około 2990,00zł ( 1 Euro = 4,60zł )
( cześć kampingów otwierają specjalnie dla Naszej grupy )

◇ CENA PALIWA
suma na cały wyjazd 1 kamper przy średnim spalaniu 11l/100km = około 5750,00zł ( 1 litr średnio = 9,50zł – cena w FINLANDII to prawie 2,10 Euro za 1 litr)

◇ CENA WINIET, AUTOSTRAD + PROM
suma na cały wyjazd 1 kamper = około 2000,00zł

◇ KOSZTY WYŻYWIENIA: ( jedzenie w Finlandii jest bardzo drogie )
suma dla 4 osób około 3000zł. Możemy wydać więcej lub mniej w zależności od Naszych preferencji kulinarnych i od tego czy sami będziemy przygotowywać posiłki w pełni wyposażonej kuchni w kamperze czy stołować się będziemy codziennie w restauracjach, barach, pizzeriach.

◇ ATRAKCJE, BILETY WSTĘPU, WYCIECZKI,
suma dla 4 osób ok 4000zł ( jednak uzależnione to jest z jakich atrakcji będziemy korzystać )

◇ CENA WŁASNY KAMPER, PRZYCZEPA
Istnieje możliwość przyłączenia się do Nas również własnym kamperem czy przyczepą campingową do wyprawy: koszt 2500zł za całą wyprawę. Inne koszty ponosi uczestnik wg opisu wyprawy.

Podane ceny są cenami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie ze względu na warunki ekonomiczne, zmiany cenników za świadczone usługi za co CamperyASONE nie ponoszą odpowiedzialności:

Cena za wypożyczenie kampera w CamperyASONE oraz cena za przyłączenie się własnym kamperem jest stała i się nie zmieni.

■ TRASA:

- Polska
- Litwa
- Łotwa
- Estonia
- Finlandia
- Laponia

■ SZCZEGÓŁY

Trasa tak jest przygotowana, abyśmy nie musieli jednego dnia robić za kierownicą więcej niż 450km. W samej Finlandii zdecydowanie krótsze odcinki podróży z postojami na campingach.

Cała trasa też będzie na bieżąco korygowana ze względu na pogodę. Możliwe, że jedne atrakcje będą zdjęte z planu, a w to miejsce zostaną dołożone inne regiony Laponii do zwiedzenia – tylko w wypadku burzy śnieżnej lub mrozów poniżej 30 stopni.

Na tej wyprawie, nie jest wskazane aby się odłączać od grupy ( ze względu na pogodę i bardzo duże odległości )

Nic nie jest narzucone z góry tak jak na wycieczkach autokarowych. Możemy sami podejmować decyzje czy chcemy zwiedzać piękne miejsca czy odpoczywać na campingu i kamperze.

Dostajecie ode mnie tylko propozycję spędzania danego dnia, a sami decydujecie czy z danej atrakcji chcecie skorzystać.

■ PLAN

 • W tranzycie do Laponii, zwiedzimy stolice Litwy, Łotwy, Estonii oraz zamek w Trokach oraz poznamy smak dań z lokalnych restauracji.
 • Park narodowy - zamarznięte wodospady
 • Park narodowy - piękny widok z góry na setki jezior
 • Wioska Świętego Mikołaja + przekroczenie koła podbiegunowego
 • Lodowe Safari ( sanie ciągnięte przez Hasky i skutery śnieżne, łowienie ryb spod lodu, chodzenie na rakietach po świeżym  śniegu czy narty biegowe )
 • Jedzenie pysznego polskiego bigosu w Tipi (duży namiot lapoński z ogniskiem pośrodku )
 • Restauracja w chmurach na szczycie wieży widokowej
 • Imprezka w lokalnym pubie na pożegnanie Finlandii
 • Skocznia Lahtii
 • Twierdze średniowieczne
 • Sauny i zimowe campingi oraz spanie na dziko.
 • ZOO dzikich zwierząt + renifery wolno żyjące w lasach Laponii
 • Polowanie na zorzę polarną
 • Wspólny grill i ogniska z pieczeniem kiełbasek

 REZERWACJE, INFORMACJE:

adam.soczewka@wyprawykamperowe.pl
tel. 512907094
www.camperyasone.pl

■ PŁATNOŚCI

◇ KAMPER z CAMPERYASONE: W celu rezerwacji kampera na wyprawę należy wpłacić 40% całej kwoty za wynajem kampera jako opłata rezerwacyjna.

Do 14 dni przed wyjazdem należy dopłacić pozostałe 60% oraz kaucję. Opłaty za najem przyjmujemy tylko przelewem. Kaucja może być wpłacona gotówką lub przelewem.

◇ KAMPER WŁASNY: W celu rezerwacji miejsca na wyprawie należy wpłacić 1000zł jako opłata rezerwacyjna. Do 14 dni przed wyjazdem należy dopłacić pozostałe 1500zł.

■ UWAGA

◇ Prosimy zabrać ważne dokumenty takie jak: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport.

◇ Wskazana karta EKUZ NFZ oraz wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego.

◇ Wskazane mieć ze sobą kartę kredytową ( sprawdzić opłaty bankowe za korzystanie z karty za granicą ) oraz minimum 1500 euro gotówką.

◇ Prosimy włączyć przed wyjazdem z Polski roaming oraz wykupić dodatkowy pakiet internetu. Można zabrać ze sobą router i w danym kraju kupować lokalny internet.

◇ CamperyASONE ponoszą pełną odpowiedzialność za stan techniczny swoich kamperów w dniu wydania kamperów i oświadczają, że kampery nie posiadają żadnych wad mechanicznych oraz prawnych w dniu wydania. Kampery posiadają pełne ubezpieczenie AC, OC wymagane prawem.

◇ CamperyASONE nie są organizatorem wycieczki turystycznej w myśl ustawy o turystyce. Nie bierzemy odpowiedzialności za wszelkie zdarzenia jakie wystąpią w czasie wynajmu kampera ( np: drogowe, losowe ). Każdy uczestnik powinien się ubezpieczyć we własnym zakresie od NNW czy OC w życiu prywatnym. Obowiązuje pełna umowa oraz regulamin wynajmu kampera. Uczestnicy wyprawy wynajmują od CamperyASONE kampera i na własną odpowiedzialność dołączają się do wyprawy. Wszelkie koszty w czasie wynajmu kampera, pokrywa Wynajmujący takie jak paliwo, campingi, wyżywienie, restauracje atrakcje, opłaty autostradowe, parkingi, mandaty, leczenie itd. Jeżeli uczestnik rezygnuje z wyprawy w trakcie jej trwania nie są zwracane żadne środki finansowe.

◇ Miejsca postojowe na campingach są zarezerwowane w tz. strefach free zone lub ekonomicznych i podana dotyczy takiego miejsca. Klient może w ramach dostępności innych droższych miejsc skorzystać z nich, jednak miejsca takie nie są wcześniej rezerwowane przez CamperyASONE.

◇Zwierzęta: są mile widziane na naszych wyprawach, ale mogą być utrudnienia przy zwiedzaniu

◇Prosimy zrobić i mieć w wersji elektronicznej kopie dokumentów. Przy podróży ze zwierzętami, konieczny dodatkowy paszport i aktualne szczepienia oraz szelki, klatka do przewozu naszych pupilów.

◇ Wyprawa odbywa się jeżeli będzie minimum 6 kamperów. Zrealizujemy wyprawę w mniejszej grupie, jednak nowa cena za udział w wyprawie musi być uzgodniona ze wszystkimi uczestnikami. Zapewniamy 100% zwrotu wpłaty przy odwołaniu wyprawy z przyczyn niezależnych od Organizatora. Jeżeli rezygnuje uczestnik wyprawy minimum 14 dni przed wyprawą, wtedy otrzymuje bon na wpłacone środki na inną wyprawę w tej samej kwocie jaką wpłacił. Informujemy miesiąc przez wyprawą o realizacji wyprawy, jej odwołaniu lub o nowej cenie za udział.

◇ Zasady zakupu winiet i innych rezerwacji dla klientów wyprawy kamperowej:

 1. Opłaty za winiety i inne rezerwacje są pobierane z zaliczki na „rezerwacje campingów, biletów i winiet”, którą Klient wpłaca oddzielnie od opłaty za udział w wyprawie.  
 2. Kwota tej zaliczki jest różna w zależności od ilości osób oraz od wyprawy. Może być to 1500zł albo 4000zł za np. Norwegię gdzie kupujemy bilety na prom w dwie strony.
 3. Przy rozliczeniu zaliczki doliczamy 5% prowizji – zgodnie z ustawą i przepisami podatkowymi od tego typu usług.
 4. Kupujemy dla klientów winiety jeden lub dwa dni wcześniej przed wyprawą aby uniknąć jakiekolwiek awarii technicznej przy zakupie winiet.
 5. Winiety kupowane są dłuższe niż czas wyprawy na wypadek gdyby jakiś kamper uległ awarii lub wypadkowi lub któraś z załóg zdecydowałaby się przedłużyć swój pobyt poza granicami ( bezpieczeństwo podróży )
 6. Winiety na Słowację i Węgry są kupowane u pewnego pośrednika ( BP Chyżne ) aby mieć pewność że opłaty zostaną prawidłowo naliczone oraz przekazane do właściwej Instytucji w danym kraju szczególnie jeśli chodzi o Węgry.
 7. Zawsze istnieje możliwość zakupu wszelkich usług i rezerwacji we własnym zakresie, jednak wiąże się to z tym, że nie będziecie wtedy mieli pewności bycia razem z grupą na campingu, otrzymania biletów na tą samą atrakcję czy prom.
 8. Nie wystawiamy FV, jeżeli nie ma informacji w przelewie z nr NIP. Zostaje wystawiany wtedy paragon bez nr NIP: Nie ma możliwości późniejszej korekty.
 9. Cała zaliczka rozliczana jest do 14 dni roboczych po powrocie z wyprawy.

◇ Zapraszam na relacje z poprzednich wypraw i zlotów:

www.wyprawykamperowe.pl
www.zlotykamperowe.pl