22.09.23 - 07.10.23 CHORWACKI WRZESIEŃ

14 DNIOWA - ZORGANIZOWANA WYPRAWA KAMPEROWA do Chorwacji

ZOBACZ WYDARZENIE NA fb »

 Organizator
Adam Soczewka i Wypożyczalnia Kamperów CamperyASONE.pl

 TERMIN
od 22 Wrzesień 2023r.
do 07 Października 2023r.

 CEL
Zakopane, Heviz, Balaton, Mali Losinj, Veli Losinj, Baśka Krk, Zaton, Nin, Zadar, Park Kornati, Szybenik, Wodospady Krk, Dubrownik, Terme Tuhelj, Jezioro Balaton, Bukowina Tatrzańska Termy
( trasa około 3920km )

 UCZESTNICY WYPRAWY
- Klienci wypożyczalni CamperyASONE
- Klienci wypożyczalni współpracujących oraz innych
- Właściciele kamperów i przyczep
- Maksymalnie 14 załóg

 DLACZEGO WYPRAWY KAMPEROWE
- pasjonaci caravaningu od ponad 20 lat
- 24h opieka pilota jadącego z Wami na wyprawę
- doskonała znajomość kraju do którego jest wyprawa
- zaplanowana i ułożona trasa z najpiękniejszymi atrakcjami turystycznymi
- organizacja wycieczek fakultatywnych oraz rowerowych w czasie wyprawy
- organizator zimowych narciarskich zlotów kamperowych www.zlotykamperowe.pl
- wieloletni organizator zorganizowanych wypraw kamperami po Europie
- ubezpieczenie uczestników wyprawy do 500tyś jako impreza plenerowa
- własna flota kilkunastu kamperów na wynajem Dethleffs CamperyASONE
- specjalne Assistance dla wypożyczalni kamperów z autem zastępczym i hotelem
- ubezpieczenie OC i AC dla wypożyczalni kamperów + możliwość ubezpieczenia kaucji
- nowe i serwisowane na bieżąco kampery
- pomoc w bieżącej obsłudze kampera nie tylko wynajętego w CamperyASONE
- brak ukrytych kosztów, informacja co dokładnie zawiera podana cena i jakich kosztów możemy się spodziewać podczas całej wyprawy
- zarządzanie samodzielne kosztami wyprawy jak: wyżywienie, atrakcje, miejsce na camping, uczestnictwo w wycieczkach fakultatywnych itd...
- przewodnicy polskojęzyczni w wybranych miastach ( osobno płatni około od 30 do 50 euro od załogi za 1 miasto )

- możliwość przyłączenia się do wyprawy własnym kamperem lub wynajętym w innej wypożyczalni

 KOSZTY WYPRAWY Z WYNAJMEM KAMPERA DLA 4 OSÓB DELUXE
suma wszystkich kosztów za całą czteroosobową rodzinę przy wynajmie jednego kampera klasy DeLuxe wraz z innymi kosztami od około 21550,00zł brutto za 16 dni wakacji.

 WYNAJEM KAMPERA

 • Półintegra Deluxe: 9900,00 złotych brutto
 • Integra PREMIUM: 11900,00 złotych brutto
 • Integra PRESTIGE: 13900,00 złotych brutto
 • Integra VIP: 15900,00 złotych brutto

 OPŁATA za CAMPINGI:
suma dla 4 osób za 15 noclegów na campingach dla 4 osób około 50 euro noc /7650 euro = 3450,00zł ( 1 Euro = 4,60zł )

 CENA PALIWA
suma na cały wyjazd 1 kamper przy średnim spalaniu 11l/100km = około 3450,00zł ( 1 litr = 8,00zł )

 CENA WINIET, AUTOSTRAD
suma na cały wyjazd 1 kamper = około 750,00zł

 KOSZTY WYŻYWIENIA:
suma dla 4 osób około 2000zł. Możemy wydać więcej lub mniej w zależności od Naszych preferencji kulinarnych i od tego czy sami będziemy przygotowywać posiłki w pełni wyposażonej kuchni w kamperze czy stołować się będziemy codziennie w restauracjach, barach, pizzeriach.

 ATRAKCJE, BILETY WSTĘPU, PROMY WYCIECZKI, DODATKOWY TRANSPORT
suma dla 4 osób ok 2000zł

 CENA WŁASNY KAMPER, PRZYCZEPA
Istnieje możliwość przyłączenia się do Nas również własnym kamperem czy przyczepą campingową do wyprawy: koszt 2500zł za całą wyprawę. Inne koszty ponosi uczestnik wg opisu wyprawy.

Podane ceny są cenami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie ze względu na warunki ekonomiczne, zmiany cenników za świadczone usługi za co CamperyASONE nie ponoszą odpowiedzialności: Cena za wypożyczenie kampera w CamperyASONE oraz cena za przyłączenie się własnym kamperem jest stała i się nie zmieni.

 TRASA:
- Polska
- Słowacja
- Węgry
- Chorwacja

 SZCZEGÓŁY
Trasa tak jest przygotowana, abyśmy nie musieli jednego dnia robić za kierownicą 1200km. Będziemy robić maksymalnie po około 750km dziennie w drodze do Chorwacji ( tranzyt ), a w samej Chorwacji czekają Nas juz zdecydowanie krótsze odcinki podróży z dwudniowymi postojami na campingach.

Cała trasa też będzie na bieżąco korygowana ze względu na pogodę. Możliwe, że jedne atrakcje będą zdjęte z planu, a w to miejsce zostaną dołożone inne regiony Chorwacji do zwiedzenia.

Gdy ktoś będzie chciał zostać w jednym miejscu kilka dni, nie ma problemu zostaje i dojedzie do grupy kilka dni później lub może w dowolnym momencie odłączyć się od grupy.

Nic nie jest narzucone z góry tak jak na wycieczkach autokarowych. Możemy sami podejmować decyzje czy chcemy zwiedzać piękne miejsca czy odpoczywać na plaży, basenie i cieszyć się pięknym słońcem.

 PLAN
◇ 22.09.2023 Polska/Warszawa/Zakopane

Od godz. 7.00 / 11.00: wydanie kamperów, szkolenie, pakowanie kamperów w bazie CamperyASONE przy ul. Zwoleńskiej 89. Godz.14:00 wspólny wyjazd w kierunku Zakopanego na Camping pod Krokwią. Godz. 20:00 wspólna kolacja w restauracji z kapelą góralską na żywo. Odpoczynek przed dalszą podróżą. Możliwość wydania kamperów w gratisie dzień wcześniej w miarę ich dostępności.
( trasa około 400km )

◇ 23.09.2023 Polska/Chorwacja
Wyjazd około godziny 7:00 do Węgier przez Słowację: Po drodze czas na posiłek oraz odpoczynek. Dojazd około 18:00 na camping Custrum nad bardzo czystą i gorącą rzeką termalną. Na campingu odpoczynek oraz dla chętnych kolacja w campingowej restauracji węgierskiej.
( trasa: około 540km )

◇ 24.09.2023 Węgry/Chorwacja/Cres:

Rano wycieczka rowerowa do miasteczka Kaszthely nad jez. Balaton. Wyjazd po 11 w kierunku wyspy Cres i campingu Cikat. Czeka nas przeprawa promowa i piękna trasa przez całą wyspę Cres. Wieczorem zaplanowana wycieczka rowerowa po okolicy i do pobliskiego miasteczka Mali Losinj. Kolacja w knajpce w porcie.
( trasa: około 450km )

◇ 25.09.2023 Chorwacja/Mali Lošinj:

Całodzienny odpoczynek na campingu Cikat i kąpiele słoneczne na plażach i w krystalicznym czystym morzu. Dla chętnych w dzień kolejna wyprawa rowerowa po okolicy wzdłuż wybrzeża a wieczorem wycieczka rowerowa lub busami do uroczego miasteczka Veli Losinj z kolacją w restauracji w porcie.
( trasa: brak )

◇ 26.09.2023 Chorwacja/Cres/Baśka Krk

Po śniadaniu wyjazd na wyspę KRK do pięknie położonego w zatoce otoczonej górami miasteczka Baśka. Będziemy tego dnia ponownie korzystać z promu. Odpoczynek na campingu i pięknej plaży a wieczorem zwiedzanie miasteczka Baśka oraz wspólna kolacja przy grillu lub w restauracji z widokiem na całe miasteczko i morze. Piękny zachód słońca chowającego się za góry dopełni dnia.
( trasa: około 110km )

◇ 27.09.2023 Chorwacja/Cres/Baśka Krk

Całodzienny odpoczynek na pięknych plażach Baśki lub basenie campingu. Popołudniu wycieczka piesza lub rowerowa do pobliskiego kościoła na wzgórzu oraz do zatoki gdzie widoki wynagrodzą nam trudy wspinaczki. Wieczorem czas wolny.

( trasa: brak )

◇ 28.09.2023 Chorwacja/Krk/Zaton
Wyjazd rano w kierunku miasteczka i Campingu Zaton. Będziemy jechać malowniczą i widokową drogą wzdłuż chorwackiego wybrzeża, która zapewni nam niesamowite widoki i wrażenia. Wieczorem spacer do pięknego bardzo starego miasteczka NIN i wspólny grill.
( trasa: około 260km )

◇ 29.09.2023 Chorwacja/Kornati/Zadar
Wczesnym rankiem transport busami do portu w Zadarze. Tam okrętujemy się na mały statek i płyniemy na całodzienną wycieczkę do Narodowego Parku Wysp Kornati. Podczas wycieczki będziemy jeść obiad przygotowany przez lokalną restaurację i zwiedzimy klify oraz miasteczko Kukljica. Wieczorem zwiedzamy starówkę Zadaru i posłuchamy organów morskich. Wrócimy zmęczeni busami około 21.00 do kamperów. To będzie bardzo intensywny dzień z mnóstwem wrażeń. Oprowadzi nas po Zadarze przewodnik polskojęzyczny.
( trasa: brak )

◇ 30.09.2023 Chorwacja/Zaton/Park KRKA
Wyjazd po późnym śniadaniu na piękny Camping Amadria Park blisko Szybenika po drodze zobaczymy piękne punkt widokowy oraz zwiedzimy Narodowy Park Wodospadów KRKA. Od godziny około 17stej czeka Was zasłużony odpoczynek na campingu.
( trasa: 120km )

◇ 01.10.2023 Chorwacja/Szybenik
Całodzienny odpoczynek na campingu i ładowanie baterii przed dalszą podróżą. Dla chętnych wieczorem wycieczka rowerowa do fortu Twierdzy Św. Nikola oraz na punkt widokowy z cudownym zachodem słońca. Możliwa wspólna kolacja w lokalnej restauracji poza campingiem.
( trasa: brak)

◇ 02.10.2023 Chorwacja/Szybenik
Całodzienny odpoczynek na campingu i ładowanie baterii przed dalszym wyjazdem. Wieczorem wycieczka busami do Szybenika i zwiedzanie starego miasta z wspólną kolacją. Oprowadzi nas po Szybeniku przewodnik polskojęzyczny.
( trasa: brak)

◇ 03.10.2023 Chorwacja/Stone/Dubrownik
Wyjazd po śniadaniu kamperami w kierunku Dubrownika przez spektakularny nowy most oraz zwiedzanie miasteczka Ston ( najdłuższy średniowieczny mur obronny ). Przejazd przez piękne miasteczko Omiś oraz Bacińskie Jeziora oraz dolinę z miasteczkiem Pizinovac. Przyjazd wieczorem na camping w Dubrowniku i zasłużony odpoczynek. Oprowadzi nas po Dubrowniku przewodnik polskojęzyczny.
( trasa: około 290km)

◇ 04.10.2023 Chorwacja/Dubrownik
Czas wolny, zwiedzanie okolicy, odpoczynek. Godzina 16.00 wyjazd busami na starówkę Dubrownika i zwiedzanie tego pięknego starego miasta popołudniem i wieczorem. Spacer po murach robi niesamowite wrażenie. Po 21 powrót na camping. To będzie dzień który da Nam dużo pięknych widoków i wspomnień.
( trasa: brak)

◇ 05.10.2023 Chorwacja/Tuhelj
Najpóźniej 8 rano, wyjazd w kierunku Zagrzebia na Camping Therme Tuhelj, które czynne są do godziny 22 i dadzą nam relaks po długiej podróży. Obiad zjemy w małej miejscowej restauracji i przejedziemy przez malowniczą drogę przy Plitvickich Jeziorach. Tego dnia zobaczymy trochę Chorwacji innej niż tą którą do tej pory poznaliśmy. Długi dzień w kamperach, ale piękny dzień z pięknymi widokami.
( trasa: około 650 km )

◇ 06.10.2023 Chorwacja/Polska
Po śniadaniu najpóźniej o 8 rano, ruszamy w kierunku postoju pod Bukowiną Tatrzańską. Będziemy tam spać prawie na dziko. Trasa prowadzi przez słynną krętą piękną słowacką drogę przez góry. Wieczorem odpoczynek na termach i saunach, które czynne są do godziny 22. Obiado-kolację zjemy na Słowacji w lokalnej karczmie około godziny 17stej.
( trasa około 690km)

◇ 07.10.2023 Polska/Polska:
Rano ruszamy do domów po cudownych kamperowych podróżach. Późnym popołudniem zdanie kamperów do wypożyczalni CamperyASONE i pożegnania.
( trasa około 400km )

 REZERWACJE, INFORMACJE:
adam.soczewka@wyprawykamperowe.pl
tel. 512907094
www.camperyasone.pl

 PŁATNOŚCI
◇ KAMPER z CAMPERYASONE: W celu rezerwacji kampera na wyprawę należy wpłacić 40% całej kwoty za wynajem kampera jako opłata rezerwacyjna. Do 14 dni przed wyjazdem należy dopłacić pozostałe 60% oraz kaucję. Opłaty za najem przyjmujemy tylko przelewem. Kaucja może być wpłacona gotówką lub przelewem.

◇ KAMPER WŁASNY: W celu rezerwacji miejsca na wyprawie należy wpłacić 1000zł jako opłata rezerwacyjna. Do 14 dni przed wyjazdem należy dopłacić pozostałe 1500zł.

 UWAGA
◇ Prosimy zabrać ważne dokumenty takie jak: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport. Wskazana karta EKUZ NFZ oraz wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Prosimy zrobić i mieć w wersji elektronicznej kopie dokumentów. Przy podróży ze zwierzętami, konieczny dodatkowy paszport i aktualne szczepienia oraz szelki, klatka do przewozu naszych pupilów.

◇ Wskazane mieć ze sobą kartę kredytową ( sprawdzić opłaty bankowe za korzystanie z karty za granicą ) oraz minimum 1500 euro gotówką.

◇ Prosimy włączyć przed wyjazdem z Polski roaming oraz wykupić dodatkowy pakiet internetu. Można zabrać ze sobą router i w danym kraju kupować lokalny internet.

◇ CamperyASONE ponoszą pełną odpowiedzialność za stan techniczny swoich kamperów w dniu wydania kamperów i oświadczają, że kampery nie posiadają żadnych wad mechanicznych oraz prawnych w dniu wydania. Kampery posiadają pełne ubezpieczenie AC, OC wymagane prawem.

◇ CamperyASONE nie są organizatorem wycieczki turystycznej w myśl ustawy o turystyce. Nie bierzemy odpowiedzialności za wszelkie zdarzenia jakie wystąpią w czasie wynajmu kampera ( np: drogowe, losowe ). Każdy uczestnik powinien się ubezpieczyć we własnym zakresie od NNW czy OC w życiu prywatnym. Obowiązuje pełna umowa oraz regulamin wynajmu kampera. Uczestnicy wyprawy wynajmują od CamperyASONE kampera i na własną odpowiedzialność dołączają się do wyprawy. Wszelkie koszty w czasie wynajmu kampera, pokrywa Wynajmujący takie jak paliwo, campingi, wyżywienie, restauracje atrakcje, opłaty autostradowe, parkingi, mandaty, leczenie itd. Jeżeli uczestnik rezygnuje z wyprawy w trakcie jej trwania nie są zwracane żadne środki finansowe.

◇ Miejsca postojowe na campingach są zarezerwowane w tz. strefach free zone lub ekonomicznych i podana dotyczy takiego miejsca. Klient może w ramach dostępności innych droższych miejsc skorzystać z nich, jednak miejsca takie nie są wcześniej rezerwowane przez CamperyASONE.

◇ Zwierzęta: są mile widziane na naszych wyprawach, ale mogą być utrudnienia przy zwiedzaniu

◇ Wyprawa odbywa się jeżeli będzie minimum 6 kamperów. Zrealizujemy wyprawę w mniejszej grupie, jednak nowa cena za udział w wyprawie musi być uzgodniona ze wszystkimi uczestnikami. Zapewniamy 100% zwrotu wpłaty przy odwołaniu wyprawy z przyczyn niezależnych od Organizatora. Jeżeli rezygnuje uczestnik wyprawy minimum 14 dni przed wyprawą, wtedy otrzymuje bon na wpłacone środki na inną wyprawę w tej samej kwocie jaką wpłacił. Informujemy miesiąc przez wyprawą o realizacji wyprawy, jej odwołaniu lub o nowej cenie za udział.

◇ Zasady zakupu winiet i innych rezerwacji dla klientów wyprawy kamperowej:

 1. Opłaty za winiety i inne rezerwacje są pobierane z zaliczki na „rezerwacje campingów, biletów i winiet”, którą Klient wpłaca oddzielnie od opłaty za udział w wyprawie.  
 2. Kwota tej zaliczki jest różna w zależności od ilości osób oraz od wyprawy. Może być to 1500zł albo 4000zł za np. Norwegię gdzie kupujemy bilety na prom w dwie strony.
 3. Przy rozliczeniu zaliczki doliczamy 5% prowizji – zgodnie z ustawą i przepisami podatkowymi od tego typu usług.
 4. Kupujemy dla klientów winiety jeden lub dwa dni wcześniej przed wyprawą aby uniknąć jakiekolwiek awarii technicznej przy zakupie winiet.
 5. Winiety kupowane są dłuższe niż czas wyprawy na wypadek gdyby jakiś kamper uległ awarii lub wypadkowi lub któraś z załóg zdecydowałaby się przedłużyć swój pobyt poza granicami ( bezpieczeństwo podróży )
 6. Winiety na Słowację i Węgry są kupowane u pewnego pośrednika ( BP Chyżne ) aby mieć pewność że opłaty zostaną prawidłowo naliczone oraz przekazane do właściwej Instytucji w danym kraju szczególnie jeśli chodzi o Węgry.
 7. Zawsze istnieje możliwość zakupu wszelkich usług i rezerwacji we własnym zakresie, jednak wiąże się to z tym, że nie będziecie wtedy mieli pewności bycia razem z grupą na campingu, otrzymania biletów na tą samą atrakcję czy prom.
 8. Nie wystawiamy FV, jeżeli nie ma informacji w przelewie z nr NIP. Zostaje wystawiany wtedy paragon bez nr NIP: Nie ma możliwości późniejszej korekty.
 9. Cała zaliczka rozliczana jest do 14 dni roboczych po powrocie z wyprawy.

◇ Zapraszam na relacje z poprzednich wypraw i zlotów:

www.wyprawykamperowe.pl
www.zlotykamperowe.pl
www.camperyasone.pl