10.05.23 - 24.05.23 NORWEGIA w MAJU
ZORGANIZOWANA WYPRAWA KAMPEROWA

15 DNIOWA – WIOSENNA ZORGANIZOWANA WYPRAWA KAMPEROWA do NORWEGII

■ Organizator
Adam Soczewka i Wypożyczalnia kamperów CamperyASONE.pl

■ TERMIN
od 10 Maja 2023r.
do 24 Maja 2023r.

■ CEL
Najpiękniejsze miejsca i atrakcje Norwegii od Fiordów po Drogę Trolli. Zobaczenie budzącej się bujnej przyrody po zimie. Wiosna jest najpiękniejsza w Norwegii.

Geirangerfjorden, Preikestolen, Język Trolla, Oslo i Park Vigelanda, Muzeum Łodzi Wikingów, Opera, Twierdza Akershus, Bryggen, Atlantic Ocean Road, Flamsbana, Naeroyfjorden, Kjerag, Lysefjorden, Nidarosdomen....
( trasa około 6000km )

■ UCZESTNICY WYPRAWY
- Klienci wypożyczalni CamperyASONE
- Klienci wypożyczalni współpracujących oraz innych
- Właściciele kamperów i przyczep
- Maksymalnie 6 załóg kamperów

■ DLACZEGO WYPRAWY KAMPEROWE
- pasjonaci caravaningu od ponad 20 lat
- 24h opieka pilota jadącego z Wami na wyprawę
- doskonała znajomość kraju do którego jest wyprawa
- zaplanowana i ułożona trasa z najpiękniejszymi atrakcjami turystycznymi
- organizacja wycieczek fakultatywnych oraz rowerowych w czasie wyprawy
- organizator zimowych narciarskich zlotów kamperowych www. zlotykamperowe.pl
- wieloletni organizator zorganizowanych wypraw kamperami po Europie
- ubezpieczenie uczestników wyprawy do 500tyś jako impreza plenerowa
- własna flota kilkunastu kamperów na wynajem Dethleffs CamperyASONE
- specjalne Assistance dla wypożyczalni kamperów z autem zastępczym i hotelem
- ubezpieczenie OC i AC dla wypożyczalni kamperów + możliwość ubezpieczenia kaucji
- nowe i serwisowane na bieżąco kampery
- pomoc w bieżącej obsłudze kampera nie tylko wynajętego w CamperyASONE
- brak ukrytych kosztów, informacja co dokładnie zawiera podana cena i jakich kosztów możemy się spodziewać podczas całej wyprawy
- zarządzanie samodzielne kosztami wyprawy jak: wyżywienie, atrakcje, miejsce na camping, uczestnictwo w wycieczkach fakultatywnych itd...
- przewodnicy polskojęzyczni w wybranych miastach ( osobno płatni około od 30 do 50 euro od załogi za 1 miasto )

- możliwość przyłączenia się do wyprawy własnym kamperem lub wynajętym w innej wypożyczalni

■ KOSZTY WYPRAWY Z WYNAJMEM KAMPERA W DLA 4 OSÓB
suma wszystkich kosztów za całą czteroosobową rodzinę przy wynajmie 1 kampera klasy DeLuxe wraz z innymi kosztami od około 29900zł zł brutto za 15 dni wakacji w Norwegii. Możliwe że koszty wyjdą niższe, gdyż chcemy gotować sami w kamperach, robić grille a dużo jedzenia zabrać ze sobą. Wszystko w Norwegii jest dużo droższe niż w Polsce.

◇ WYNAJEM KAMPERA

Półintegra Deluxe: 9900,00 złotych brutto
Integra PREMIUM: 12150,00 złotych brutto
Integra PRESTIGE: 13650,00 złotych brutto
Integra VIP: 18150,00 złotych brutto

◇ OPŁATA za CAMPINGI: suma dla 4 osób:
za 8 noclegów na campingach około 3000zł. 9 noclegów będziemy mieli na tz dziko. Norwegia to kraj stworzony do takich odpoczynków na dziko wśród przyrody z dala od miast i miasteczek. Mogą wystąpić drobne opłaty do 100zł/doba za media.

◇ CENA PALIWA
suma na cały wyjazd 1 kamper przy średnim spalaniu 11l/100km = około 6000zł ( 1l = 9,00zł )

◇ CENA, AUTOSTRAD, PROMÓW
suma na cały wyjazd 1 kamper = około 5000zł

◇ KOSZTY WYŻYWIENIA:
suma dla 4 osób około 3000zł. Możemy wydać więcej lub mniej w zależności od Naszych preferencji kulinarnych i od tego czy sami będziemy przygotowywać posiłki w pełni wyposażonej kuchni w kamperze czy stołować się będziemy codziennie w restauracjach, barach, pizzeriach.

◇ ATRAKCJE, BILETY WSTĘPU, TERMY, WYCIECZKI, DODATKOWY TRANSPORT
suma dla 4 osób ok 3000zł
Podane ceny są cenami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie ze względu na warunki ekonomiczne za co CamperyASONE nie ponoszą odpowiedzialności:

◇ CENA WŁASNY KAMPER, PRZYCZEPA
Istnieje możliwość przyłączenia się do Nas również własnym kamperem czy przyczepą campingową do wyprawy: koszt 2500,00zł za całą wyprawę. Inne koszty ponosi uczestnik wg opisu wyprawy.

■ TRASA:
- Polska
- Szwecja
- Norwegia

■ SZCZEGÓŁY
Trasa tak jest przygotowana, abyśmy nie musieli jednego dnia robić za kierownicą 1200km. Będziemy robić maksymalnie po około 500km dziennie w drodze do Norwegii ( tranzyt ), a w samej Norwegii czekają Nas już zdecydowanie krótsze odcinki podróży z czasem na regenerację sił i odpoczynek.

Cała trasa też będzie na bieżąco korygowana ze względu na pogodę. Możliwe, że jedne atrakcje będą zdjęte z planu, a w to miejsce zostaną dołożone inne regiony Norwegii czy Szwecji do zwiedzenia.

Gdy ktoś będzie chciał zostać w jednym miejscu kilka dni, nie ma problemu zostaje i dojedzie do grupy kilka dni później lub może w dowolnym momencie odłączyć się od grupy.

Nic nie jest narzucone z góry tak jak na wycieczkach autokarowych. Możemy sami podejmować decyzje czy chcemy zwiedzać piękne miejsca czy odpoczywać i cieszyć się pięknym miejscem.

■ FIRST TRIP – układanie trasy

Tutaj jadę pierwszy raz kamperem do Norwegii. Znam Norwegię z innych podróży, ale kamperem tam jeszcze nie byłem.

Jest to trasa wyprawy tz „FIRST TRIP” w celu zapoznania się z warunkami w Norwegii dla grupy około 12 kamperów. Jednak wszystko jest zaplanowane i ułożone. Może zdarzyć się tak, że będą jakieś niespodzianki, których nie może przewidzieć organizator i np.: może być dana atrakcja zamknięta lub nieczynny camping.

Będziemy tutaj maksymalnie zwiedzać i będzie bardzo mało czasu na odpoczynek. Jest to wyprawa gdzie zobaczymy bardzo dużo w czasie tych dwóch tygodni.

Ta wyprawa pokaże Wam czym jest prawdziwy caravaning w Norwegii i jego atrakcyjność względem podróży kamperami oraz zapierające dech w piersiach widoki.

■ PLAN
◇ Wiemy dokładnie co chcemy zobaczyć i gdzie chcemy dojechać. Miejsca noclegowe i postojowe będą ustalane na bieżąco w wcześniej objechanych i doskonale znanych destynacjach oraz warunków panujących w danej lokalizacji.

◇ 10.05.2023 Polska/ Szwecja

21:00 wypływamy z Gdyni promem STENALINE do KARLSKRONA tam dopływamy o godzinie 6:30 rano.

◇ 11.05.2023 – 23,05,2023 Szwecja / Norwegia

Ruszamy w kierunku OSLO , gdzie czeka na nas przewodnik polskojęzyczny i zaczynamy przygodę caravaningową w NORWEGII. Ze względu na pogodę NIE JEDZIEMY WEDLE DOKŁADNEGO PLANU DZIEŃ PO DNIU jak to jest na Naszych wyprawach np. do Chorwacji czy Włoch, gdzie ta pogoda praktycznie jest gwarantowana i taki plan możemy ułożyć nie martwiąc się o słońce. W Norwegii ten plan może się zmieniać z dnia na dzień. Zaplanujemy zwiedzanie od Oslo i Bergen a będziemy musieli zacząć zupełnie od innego miejsca. Z racji tego, że nie będziemy spać praktycznie wcale na campingach, możemy zmieniać nasze plany dosłownie z dnia na dzień.

◇ 23.05.2023 Szwecja / Polska

Zwiedzanie Karsklona z polskojęzycznym przewodnikiem i wypływamy z KARSKLONA w kierunku Gdyni. Na Promie mamy wspólną pożegnalną kolację. Po kolacji każdy z Nas noc spędza w kajutach.

◇ 24.05.2023 Szwecja / Polska

Cumujemy około godziny 7:30 w Gdyni i jedziemy w kierunku Warszawy lub do domów. Zdanie kamperów w CamperyASONE popołudniem i pożegnania.

■ REZERWACJE, INFORMACJE:
adam.soczewka@wyprawykamperowe.pl
tel. 512907094
www.camperyasone.pl

■ PŁATNOŚCI
◇ KAMPER z CAMPERYASONE: W celu rezerwacji kampera na wyprawę należy wpłacić 40% całej kwoty za wynajem kampera jako opłata rezerwacyjna. Do 14 dni przed wyjazdem należy dopłacić pozostałe 60% oraz kaucję. Opłaty za najem przyjmujemy tylko przelewem. Kaucja może być wpłacona gotówką lub przelewem.

◇ KAMPER WŁASNY: W celu rezerwacji miejsca na wyprawie należy wpłacić 1000zł jako opłata rezerwacyjna. Do 14 dni przed wyjazdem należy dopłacić pozostałe 1500zł.

■ UWAGA
◇ Prosimy zabrać ważne dokumenty takie jak: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport. Wskazana karta EKUZ NFZ oraz wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Prosimy zrobić i mieć w wersji elektronicznej kopie dokumentów. Przy podróży ze zwierzętami, konieczny dodatkowy paszport i aktualne szczepienia oraz szelki, klatka do przewozu naszych pupilów.

◇ Wskazane mieć ze sobą kartę kredytową ( sprawdzić opłaty bankowe za korzystanie z karty za granicą ) oraz minimum 10000 koron norweskich oraz 500 euro gotówką.

◇ Prosimy włączyć przed wyjazdem z Polski roaming oraz wykupić dodatkowy pakiet internetu. Można zabrać ze sobą router i w danym kraju kupować lokalny internet.

◇ CamperyASONE ponoszą pełną odpowiedzialność za stan techniczny kamperów w dniu wydania kamperów i oświadczają, że kampery nie posiadają żadnych wad mechanicznych oraz prawnych w dniu wydania. Kampery posiadają pełne ubezpieczenie AC, OC wymagane prawem.

◇ CamperyASONE nie są organizatorem wycieczki turystycznej w myśl ustawy o turystyce. Nie bierzemy odpowiedzialności za wszelkie zdarzenia jakie wystąpią w czasie wynajmu kampera ( np: drogowe, losowe ). Każdy uczestnik powinien się ubezpieczyć we własnym zakresie od NNW czy OC w życiu prywatnym. Obowiązuje pełna umowa oraz regulamin wynajmu kampera. Uczestnicy wyprawy wynajmują od CamperyASONE kampera i na własną odpowiedzialność dołączają się do wyprawy. Wszelkie koszty w czasie wynajmu kampera, pokrywa Wynajmujący takie jak paliwo, campingi, wyżywienie, restauracje atrakcje, opłaty autostradowe, parkingi, mandaty, leczenie itd. Jeżeli uczestnik rezygnuje z wyprawy w trakcie jej trwania nie są zwracane żadne środki finansowe.

◇ Miejsca postojowe na campingach są zarezerwowane w tz strefach free zone lub ekonomicznych i podana dotyczy takiego miejsca. Klient może w ramach dostępności innych droższych miejsc skorzystać z nich, jednak miejsca takie nie są wcześniej rezerwowane przez CamperyASONE.

◇ UWAGA: Na promie musimy wyłączyć gaz w kamperach, nie będą nam chodziły lodówki, nie mamy podłączenia do 230V. Trzeba koniecznie dobrze schłodzić lodówki minimum 48 godzin przed wyjazdem. Nie zamrażamy jedzenia. Wskazane są również wkłady do lodówek turystycznych wcześniej zamrożone, które rozkładamy równomiernie na półkach lodówki, tak aby lodówka miała dodatkowe chłodzenie w czasie gdy nie będzie podłączona do prądu. Zalecam mieć minimum 10 wkładów standardowych, które wyjmujemy z zamrażarki lodówki kampera do głównej komory chłodzenia dopiero po zaokrętowaniu na promie.

◇ Wyprawa odbywa się jeżeli będzie minimum 6 kamperów. Zrealizujemy wyprawę w mniejszej grupie, jednak nowa cena za udział w wyprawie musi być uzgodniona ze wszystkimi uczestnikami. Zapewniamy 100% zwrotu wpłaty przy odwołaniu wyprawy z przyczyn niezależnych od Organizatora. Jeżeli rezygnuje uczestnik wyprawy minimum 14 dni przed wyprawą, wtedy otrzymuje bon na wpłacone środki na inną wyprawę w tej samej kwocie jaką wpłacił. Informujemy miesiąc przez wyprawą o realizacji wyprawy, jej odwołaniu lub o nowej cenie za udział.

◇ Zasady zakupu winiet i innych rezerwacji dla klientów wyprawy kamperowej:

  1. Opłaty za winiety i inne rezerwacje są pobierane z zaliczki na „rezerwacje campingów, biletów i winiet”, którą Klient wpłaca oddzielnie od opłaty za udział w wyprawie.  
  2. Kwota tej zaliczki jest różna w zależności od ilości osób oraz od wyprawy. Może być to 1500zł albo 4000zł za np. Norwegię gdzie kupujemy bilety na prom w dwie strony.
  3. Przy rozliczeniu zaliczki doliczamy 5% prowizji – zgodnie z ustawą i przepisami podatkowymi od tego typu usług.
  4. Kupujemy dla klientów winiety jeden lub dwa dni wcześniej przed wyprawą aby uniknąć jakiekolwiek awarii technicznej przy zakupie winiet.
  5. Winiety kupowane są dłuższe niż czas wyprawy na wypadek gdyby jakiś kamper uległ awarii lub wypadkowi lub któraś z załóg zdecydowałaby się przedłużyć swój pobyt poza granicami ( bezpieczeństwo podróży )
  6. Winiety na Słowację i Węgry są kupowane u pewnego pośrednika ( BP Chyżne ) aby mieć pewność że opłaty zostaną prawidłowo naliczone oraz przekazane do właściwej Instytucji w danym kraju szczególnie jeśli chodzi o Węgry.
  7. Zawsze istnieje możliwość zakupu wszelkich usług i rezerwacji we własnym zakresie, jednak wiąże się to z tym, że nie będziecie wtedy mieli pewności bycia razem z grupą na campingu, otrzymania biletów na tą samą atrakcję czy prom.
  8. Nie wystawiamy FV, jeżeli nie ma informacji w przelewie z nr NIP. Zostaje wystawiany wtedy paragon bez nr NIP: Nie ma możliwości późniejszej korekty.
  9. Cała zaliczka rozliczana jest do 14 dni roboczych po powrocie z wyprawy.

◇ Zapraszam na relacje z poprzednich wypraw i zlotów:
www.wyprawykamperowe.pl
www.zlotykamperowe.pl
www.camperyasone.pl