17.03.23 - 21.04.23 WYPRAWA KAMPEROWA - LITWA, ŁOTWA, ESTONIA, SZWECJA, NORWEGIA

35 DNIOWA - ZORGANIZOWANA WYPRAWA KAMPEROWA do Północnych Krajów Europy

■ Organizator
Adam Soczewka i Wypożyczalnia kamperów CamperyASONE.pl

■ TERMIN
od 17 Marzec 2023r.
do 21 Kwiecień 2023r.

■ CEL
Najpiękniejsze miejsca i atrakcje takich krajów jak:
LITWA, ŁOTWA, ESTONIA, FINLANDIA, SZWECJA, NORWEGIA

■ ILOŚĆ PRZEJECHANYCH KILOMETRÓW
- około 7500km

■ UCZESTNICY WYPRAWY
- Klienci wypożyczalni kamperów CamperyASONE
- Klienci wypożyczalni kamperów współpracujących
- Właściciele kamperów i przyczep
- Maksymalnie 6 załóg

■ DLACZEGO WYPRAWY KAMPEROWE
- pasjonaci caravaningu od ponad 20 lat
- 24h dni opieka pilota jadącego z Wami na wyprawę
- przewodnicy polskojęzyczni w wybranych miastach
- doskonała znajomość kraju do którego jest wyprawa
- zaplanowana i ułożona trasa z najpiękniejszymi atrakcjami turystycznymi
- organizacja wycieczek fakultatywnych oraz rowerowych w czasie wyprawy
- organizator zimowych narciarskich zlotów kamperowych www. zlotykamperowe.pl
- wieloletni organizator zorganizowanych wypraw kamperowych po Europie
- ubezpieczenie uczestników wyprawy do 500tyś jako impreza plenerowa
- własna flota kilkunastu kamperów na wynajem Dethleffs
- specjalne Assistance dla wypożyczalni kamperów z autem zastępczym i hotelem
- ubezpieczenie OC i AC dla wypożyczalni kamperów + możliwość ubezpieczenia kaucji
- nowe i serwisowane na bieżąco kampery
- pomoc w bieżącej obsłudze kampera
- brak ukrytych kosztów, informacja co dokładnie zawiera podana cena i jakich kosztów możemy się spodziewać podczas całej wyprawy
- zarządzanie samodzielne kosztami wyprawy jak: wyżywienie, atrakcje, miejsce na camping, uczestnictwo w wycieczkach fakultatywnych itd...

■ KOSZTY WYPRAWY Z WYNAJMEM KAMPERA W DLA 4 OSÓB / 35 dni
suma wszystkich kosztów za całą czteroosobową rodzinę przy wynajmie 1 kampera klasy DeLuxe wraz z innymi kosztami od około 47000,00zł brutto za 35 dni wakacji w Północnych Kajach Europy. Możliwe że koszty wyjdą niższe, gdyż chcemy gotować sami w kamperach, grillować a dużo jedzenia zabrać ze sobą. Na północy wszystko jest droższe niż w Polsce.

◇ WYNAJEM KAMPERA klasy DELUXE dla 4 lub 5 osób na 35 dni: suma 19000zł

◇ WYNAJEM KAMPERA klasy INTEGRA PREMIUM dla 4 osób na 35 dni: suma 22000zł

◇ WYNAJEM KAMPERA klasy INTEGRA PRESTIGE dla 4 osób na 35 dni: suma 24000zł

◇ WYNAJEM KAMPERA klasy INTEGRA VIP dla 4 osób na 35 dni: suma 26000zł

- każdy kamper jest przygotowany do warunków zimowych i ma pełne wyposażenie zimowe i zapas 4 butli gazowych z systemem duo-control, podgrzewanymi zbiornikami szarej wody, panelami solarnymi, matami na przednią szybę itd... Cena zawiera sprzątanie i mycie kampera po powrocie z wyprawy.

◇ OPŁATA za CAMPINGI: dla 4 osób / 1 kamper
suma na cały wyjazd: około 6500zł. Będziemy też spać na camperparkach czy na dziko. Północna Europa to region stworzony do takich noclegów na dziko wśród przyrody z dala od miast i miasteczek. Postaramy się aby ta kwota była niższa ze względu na spanie nie na campingach na innych miejscach postojowych.

◇ CENA PALIWA: dla 4 osób / 1 kamper
suma na cały wyjazd 1 kamper przy średnim spalaniu 11l/100km = około 7500,00zł

◇ CENA, AUTOSTRAD, PROMÓW, OPŁAT DROGOWYCH: dla 4 osób / 1 kamper
suma na cały wyjazd 1 kamper = około 4000zł

◇ KOSZTY WYŻYWIENIA: dla 4 osób / 1 kamper
suma około 5000zł. Możemy wydać więcej lub mniej w zależności od Naszych preferencji kulinarnych i od tego czy sami będziemy przygotowywać posiłki w pełni wyposażonej kuchni w kamperze czy stołować się będziemy codziennie w restauracjach, barach, pizzeriach.

◇ ATRAKCJE, BILETY WSTĘPU, TERMY, WYCIECZKI, DODATKOWY TRANSPORT, PRZEWODNICY: dla 4 osób / 1 kamper
suma około 5000zł

◇ CENA WŁASNY KAMPER, PRZYCZEPA
Istnieje możliwość przyłączenia się do Nas również własnym kamperem czy przyczepą campingową do wyprawy: koszt 3500,00zł za całą wyprawę.

Inne koszty ponosi uczestnik wg opisu wyprawy.

Podane ceny oprócz ceny za wynajem kampera są cenami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie ze względu na warunki ekonomiczne za co CamperyASONE nie ponoszą odpowiedzialności: Nie ulega zmianie jedynie cena wynajmu kampera na tą wyprawę.

■ TRASA:
- Polska
- Litwa ( Wilno, Troki )
- Łotwa ( Ryga, Park Narodowy Gauja )
- Estonia ( Talin, Park Narodowy Lahemaa )
- Finlandia ( Helsinki, Laponia )
- Szwecja ( Sztokholm )
- Norwegia ( Oslo, Fiordy, Droga Trolli )
- Szwecja ( Goteborg, Karlskrona )
- Polska ( Trójmiasto )

■ SZCZEGÓŁY WYPRAWY
Trasa tak jest przygotowana, abyśmy nie musieli jednego dnia robić za kierownicą 1200km. Tylko pierwszy dzień i ostatni dzień będzie trasą do 500km ( tranzyt ), a potem już w samych krajach Europy Północnej czekają Nas zdecydowanie krótsze odcinki podróży z czasem na regenerację sił i odpoczynek, zwiedzanie stolic i pięknych miejsc z przewodnikami polskojęzycznymi.

Cała trasa też będzie na bieżąco korygowana ze względu na pogodę. Możliwe, że jedne atrakcje będą zdjęte z planu, a w to miejsce zostaną dołożone inne atrakcje turystyczne do zwiedzania. Możemy zostać w jednym miejscu kilka dni lub jednego dnia zrobimy dwie trzy atrakcje.

Gdy ktoś będzie chciał zostać w jednym miejscu kilka dni, nie ma problemu zostaje i dojedzie do grupy kilka dni później lub może w dowolnym momencie odłączyć się od grupy.
Nic nie jest narzucone z góry tak jak na wycieczkach autokarowych. Możemy sami podejmować decyzje czy chcemy zwiedzać piękne miejsca czy odpoczywać i cieszyć się piękną pogodą i miejscem

Jest to zupełnie inna wyprawa jaka jest Wam znana z relacji i opisów innych moich zorganizowanych wypraw kamperowych po Europie. Tutaj jadę poznać te miejsca i właśnie dlatego ta wyprawa jest inna. Wszystko jest prze ze mnie zaplanowane, ale będę tam pierwszy raz kamperem i chcę poznać te trasy i atrakcje oraz poszczególne destynacje i regiony. Może być tak, że w trakcie wyprawy zdecyduję o zmianie kierunku, stąd tylko przedstawiam poniżej orientacyjny plan na wyprawę:

Co chcemy zobaczyć i co mamy w planach ( zależne od pogody ):

 • LITWA: Wilno ( z przewodnikiem )
 • LITWA: Zamek w Trokach ( z przewodnikiem )
 • ŁOTWA: Ryga ( z przewodnikiem )
 • ŁOTWA: Park Narodowy Gauja ( z przewodnikiem )
 • ESTONIA: Taliin ( z przewodnikiem )
 • ESTONIA: Park Narodowy Lahemaa ( z przewodnikiem )
 • FINLANDIA: Helsinki ( z przewodnikiem )
 • FINLANDIA: Rovaniemi ( wioska Św Mikołaja )
 • SZWECJA: Sztokholm ( z przewodnikiem )
 • SZWECJA: Goteborg
 • SZEWCJA: Karlskrona
 • NORWEGIA: Oslo ( z przewodnikiem )
 • NORWEGIA: Geirangerfjorden
 • NORWEGIA: Preikestolen
 • NORWEGIA: Trolltunga (Język Trolla)
 • NORWEGIA: Bryggen
 • NORWEGIA: Atlantic Ocean Road
 • NORWEGIA: Flamsbana
 • NORWEGIA: Naeroyfjorden
 • NORWEGIA: Kjerag
 • NORWEGIA: Lysefjorden
 • NORWEGIA: Nidarosdomen.
 • NORWEGIA: Hengjanefossen
 • POLSKA: Gdańsk, Sopot

■ REZERWACJE, INFORMACJE:
campery@asone.pl
tel. 512907094
www.camperyasone.pl;
www.wyprawykamperowe.pl

■ PŁATNOŚCI
◇ KAMPER z CAMPERYASONE: W celu rezerwacji kampera na wyprawę należy wpłacić 40% całej kwoty za wynajem kampera jako opłata rezerwacyjna. Do 14 dni przed wyjazdem należy dopłacić pozostałe 60% oraz kaucję. Opłaty za najem przyjmujemy tylko przelewem. Kaucja może być wpłacona gotówką lub przelewem.

◇ KAMPER WŁASNY: W celu rezerwacji miejsca na wyprawie należy wpłacić 2000zł jako opłata rezerwacyjna. Do 14 dni przed wyjazdem należy dopłacić pozostałe 1500zł.

■ UWAGA
◇ Prosimy zabrać ważne dokumenty takie jak: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport. Wskazana karta EKUZ NFZ oraz wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Prosimy zrobić i mieć w wersji elektronicznej kopie dokumentów. Przy podróży ze zwierzętami, konieczny dodatkowy paszport i aktualne szczepienia oraz szelki, klatka do przewozu naszych pupilów.

◇ Wskazane mieć ze sobą kartę kredytową ( sprawdzić opłaty bankowe za korzystanie z karty za granicą ) oraz około 10000 koron norweskich, 5000 koron szwedzkich oraz 1000 euro gotówką. W większości miejsc płacimy kartami kredytowymi, jednak nie należy jechać nigdy bez gotówki na taką wyprawę.

◇ Prosimy włączyć przed wyjazdem z Polski roaming oraz wykupić dodatkowy pakiet danych. Można zabrać ze sobą router i w danym kraju kupować lokalny internet.

◇ CamperyASONE ponoszą pełną odpowiedzialność za stan techniczny kamperów w dniu wydania kamperów i oświadczają, że kampery nie posiadają żadnych wad mechanicznych oraz prawnych w dniu wydania. Kampery posiadają pełne ubezpieczenie AC, OC wymagane prawem.

◇ CamperyASONE nie są organizatorem wycieczki turystycznej w myśl ustawy o turystyce. Nie bierzemy odpowiedzialności za wszelkie zdarzenia jakie wystąpią w czasie wynajmu kampera ( np: drogowe, losowe ). Każdy uczestnik powinien się ubezpieczyć we własnym zakresie od NNW czy OC w życiu prywatnym. Obowiązuje pełna umowa oraz regulamin wynajmu kampera. Uczestnicy wyprawy wynajmują od CamperyASONE kampera i na własną odpowiedzialność dołączają się do wyprawy. Wszelkie koszty w czasie wynajmu kampera, pokrywa Wynajmujący takie jak paliwo, campingi, wyżywienie, restauracje atrakcje, opłaty autostradowe, parkingi, mandaty, leczenie itd. Jeżeli uczestnik rezygnuje z wyprawy w trakcie jej trwania nie są zwracane żadne środki finansowe.

◇ Miejsca postojowe na campingach są zarezerwowane w tz strefach free zone, ekonomicznych czy camperparkach lub na parkingach camperowych i podana cena dotyczy takiego miejsca. Klient może w ramach dostępności innych droższych miejsc skorzystać z nich, jednak miejsca takie nie są wcześniej rezerwowane przez CamperyASONE.

◇ Zapraszam na relacje z poprzednich wypraw i zlotów:

www.wyprawykamperowe.pl
www.zlotykamperowe.pl
www.camperyasone.pl

 

Nie masz własnego kampera na wyprawę?

Wypożycz go w CamperyASONE! » Kampery do wynajęcia Warszawa